Scanery , nasłuch pasma loticzego .

Dyskusje o sprzęcie jak i o obróbce zdjęć

Scanery , nasłuch pasma loticzego .

Postprzez Jaca_EPKT » 10 czerwca 2009, 07:55

Witajcie !
Chciałem zapytać :cool: jaką najlepiej kupić antenę stacjonarną ( na dach) do scanera Ar-109?
Scaner ma złącze SMA . Kto sprzedaje takie anteny ? A wogóle potrzebowałbym jakieś Wasze sugestie i uwagi co do montazu takiej anteny .
Pozdrawiam
Jaca_EPKT
 

Postprzez Jaca_EPKT » 17 czerwca 2009, 06:31

Bardzo Dziekuję za wyczerpującą odpowiedź . Dobrze , że tak szczegółowo napisałeś bo z tych informacji będą mogli skorzystać też inni goście forum .
Pozdrawiam !
Jaca_EPKT
 

Postprzez sq7jzi » 23 czerwca 2009, 13:39

Ja bym jeszcze dorzucił, że z fabrycznych anten najlepszą anteną dobrze pracującą w tym paśmie była by Diamond x510. Pracuje w tym paśmie również prawidłowo.

Istnieje jeszcze jeden problem o którym kolega nie napisał, ale to detal. Otóż anteny pionowe pracują dobrze przy elewacji obiektu do 50 deg, jeśli coś leci nad nami to niestety stracimy zasięg, chociaż akurat przy nasłuchach lotniczych nie powinno mieć to większego znaczenia, natomiast przy satelitarnych ma bardzo duże i tam stosuje się specjalne anteny bezkierunkowe. Są one jednak dość wąsko pasmowe i przeważnie opisywane dla pasma 136-139MHz.
sq7jzi
 

Postprzez sq7jzi » 25 czerwca 2009, 19:09

Na X510 i 700H działa znakomicie Skrzyczne ale na 70cm słabiej.
X510 stroi się prawidłowo na paśmie lotniczym.
Słuchałem na IC706MKIIG z wyłączonym PreAmp.
Oczywiście jeśli chodzi o Skrzyczne, to PreAmp pomaga, ale na lotniczym przeszkadza, wzmacnia też tło i słychać jakieś dalekie rozmowy co powoduje niepotrzebne zakłócenia, z drugiej strony po uruchomieniu DSP słychać lepiej, ale wtedy dźwięk staje się 'cyfrowy' czego ja akurat nie lubię na dłuższą metę.

AceKarol napisał(a):Jeśli można prosić więcej informacji :-)
Nie znam częstotliwości, nie mam pojęcia co ten przemiennik nadaje...
ale jak będę mógł pomóc i o ile mój skaner ma taki zakres to z chęcią spróbuję.
Pzdr,

Jak chcesz coś więcej na temat Przemienników i paru innych radiowych kwestii, to jutro mamy spotkanie w Częstochowie. Więc zapraszam wstępnie. Gdzie i o której to potem albo jutro, wstępnie mogę powiedzieć że koło godziny 17 w okolicach ulicy Fosha, szczegóły właśnie ustalamy.
sq7jzi
 

Postprzez sq7jzi » 26 czerwca 2009, 06:55

W kwestii DSP to poczytaj sobie o "radio SDR", ciekawa konstrukcja i widziałem też sprzęt na VHF.

Jak chcesz coś więcej na temat Przemienników i paru innych radiowych kwestii, to jutro mamy spotkanie w Częstochowie. Więc zapraszam wstępnie. Gdzie i o której to potem albo jutro, wstępnie mogę powiedzieć że koło godziny 17 w okolicach ulicy Fosha, szczegóły właśnie ustalamy.


Sorry, że nie dałem znać, ale po nocnej burzy miałem tyle pracy, że dopiero co wróciłem do domu. Następnym razem postaram się konkretniej i odpowiednio wcześniej podać szczegóły.
sq7jzi
 


Powrót do Sprzęt fotograficzny i obróbka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron