[ EPMM ] Mińsk Mazowiecki-Piknik w 23 BLT [03.06.2017]

Zdjęcia wykonane na lotnisku Katowice-Pyrzowice, ale również w innych miejscach.

[ EPMM ] Mińsk Mazowiecki-Piknik w 23 BLT [03.06.2017]

Postprzez arnoo » 4 czerwca 2017, 17:06

Wczesnym sobotnim rankiem silna ekipa EPKT Spotters i niezrzeszonych miłośników lotnictwa wyjechała kolumną samochodów w kierunku północnym. Celem wyprawy był Mińsk Mazowiecki, który około 9.30 czasu Zulu przywitał nas pięknymi promieniami słońca i błękitem nieba. Po krótkim pochodzie znaleźliśmy się na płycie EPMM.
Wystawa statyczna składała się z kilkunastu punktów handlowych i gastronomicznych oraz ekspozycji statycznej statków powietrznych. Ogromnym zainteresowaniem obywateli cieszył(a) się Su 22 reg "707" w tygrysim malowaniu. Dziwi trochę sytuacja, kiedy maszyna lotna jest pokazana bez barierek ochronnych i narażona na czułe uściski dziatwy i rodziców oraz niespełnionych mechaników lotniczych sprawdzających wytrzymałość zamków do podwieszeń, solidności zamocowania rurki Pitota czy przelotu i średnicy wylotu lufy działka-za pomocą długopisu. Na szczęście MiG 29 "54" i jego "bomby" był zastawiony. Można było obejrzeć dokładnie z zewnątrz i od środka śmigłowce Mi 24 i W3. W hangarze była pokazana makieta samolotu PZL 230 Skorpion-niespełnionej nadziei polskiego przemysłu i wojskowych na własną maszynę szturmową.
Blok dynamiczny pikniku to : MiG-29 , W3 SAR, Orliki w liczbie 7 maszyn, XA-41 , Su-22 , Mi-24. Gospodarze imprezy pokazali płynny i miękki pokaz MiG 29 , Sokół uratował pilota z pola walki, Su 22 pochwalił się zmienną geometrią płata , Mi 24 z Pruszcza Gdańskiego zademonstrował swoje możliwości bojowe w dynamicznych manewrach, a Artur Kielak udowodnił po raz kolejny , że duże przeciążenia nie są mu obce ( i nam oglądającym jego manewry też ) .
Po opuszczeniu 23 BLT i skierowaniu się na Śląsk, postanowiliśmy zrobić mały rekonesans na stołecznym Okęciu.
Wszystko to ilustrują zdjęcia . Zapraszamy do oglądania.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-
Obrazek
arnoo
Site Admin
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 lipca 2009, 23:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Powrót do Zdjęcia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron