Korfu

Relacje z eskapad spotterskich

Korfu

Postprzez osman » 30 czerwca 2009, 19:28

W związku z tym artykułem
http://www.katowice-airport.com/upload/ ... ort-23.pdf

Byłem jesienią zeszłego roku na tej wyspie. Ostatniego dnia przed wyjazdem byliśmy na wycieczce małym statkiem wycieczkowym. Była właśnie przerwa na pływanie i siamanie oraz podziwianie z daleka tego uroczego i malowniczego klasztoru (z tytułowej strony artykułu). Odłożyłem właśnie aparat zaczynam wsuwać a tu nagle potężny huk...
Właśnie wystartował prywatny odrzutowiec dosłownie parą metrów nad pokładem. Zanim zdążyłem wyskoczyć na pokład zobaczyłem tylko jego kontury.
Okazało się że byliśmy bardzo blisko lotniska. Ciekawe jest to lotnisko w Korfu. To jedno z trzech najmniejszych w Europie.Pas startowy o długości 2375 i szerokości 45 metrów powstał niczym grobla w zatoce lagunowej na południe od stolicy. W momencie startu , na ulicy przebiegającej kilka metrów za punktem z którego startują samoloty, zatrzymywany jest światłami ruch uliczny, gdyż podmuch z silników mógłby poprzewracać jadące pojazdy.

Czekałem iż pojawi się jakiś następny startujący samolot ale nic z tego. Popłynęliśmy dalej w stronę malutkich wysepek Paxos i Antipaxos. Gdzieś w oddali widziałem wodosamolot jednak poza "zasięgiem" obiektywu.

Wypływaliśmy już z powrotem do Korfu po pobycie na wyspie Paxos a tu nagle... koło nas zaczął startować hydroplan
De Havilland DHC-6 Twin Otter. Takie rzeczy to ogląda się tylko w telewizji lub na teledyskach a to wszystko działo się przed moimi oczami :shock:
Super niezapomniane wrażenie :!: Ucieszyłem się jak dziecko z tej niespodzianki...

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Krótki filmik z tym samolotem

http://www.youtube.com/watch?v=ITpUrdzY9aI
osman
 

Postprzez lyly » 30 czerwca 2009, 20:09

Chciałabym zobaczyć te zatrzymywane samochody :) Tak samo jest na Antylach Holenderskich, tylko, że lotnisko jest tuż przy plaży :)
To muszą być niezapomniane wrażenia :) Super fotki :grin:
lyly
 


Powrót do Relacje z podróży lotniczych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron