23 Baza Lotnictwa Taktycznego - Mińsk Mazowiecki

Aktualności

23 Baza Lotnictwa Taktycznego - Mińsk Mazowiecki
2012-11-07
   
7 listopada br. ekipa EPKTotters wybrała się do Mińska Mazowieckiego. Stacjonuje tam 1 Eskadra Lotnictwa Taktycznego, kultywująca tradycje eskadr kościuszkowskich (co podkreślają godła umieszczone na kadłubach), słynnego 303 Dywizjonu z Bitwy o Anglię (co jest upamiętnione postaciami pilotów na statecznikach maszyn) i powojennego 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Eskadra użytkuje samoloty typu Mig-29 w wersjach jedno- i dwumiejscowych.
Po wejściu na płytę lotniska mogliśmy fotografować przygotowywanie maszyn do lotów, stacjonujący śmigłowiec Sokół oraz przylot Bryzy z podkrakowskich Balic. Choć pogoda była „mało lotna” piloci przekonywali, że polecą i... słowa dotrzymali!!! Po efektownym starcie Migów, przy użyciu dopalacza i bez niego, oczekiwaliśmy powrotów maszyn. Przed lądowaniem jeden z pilotów zademonstrował dwa dynamiczne przeloty nad pasem.
Słowa podziękowania kierujemy do oficerów 23 BLT za umożliwienie nam pobytu w bazie, oraz pilotom 1 ELT, którzy mimo złej pogody wystartowali- co dało nam szansę na zdjęcia i „ ogrzanie się palnikami”. Więcej zdjęć na naszym FB Page
 
 
fot. Wojt
©2014, Designed and made by Matriz (EPKT Spotters)