X Nowotarski Piknik Lotniczy 2018

Aktualności

X Nowotarski Piknik Lotniczy 2018
2018-07-09

   

Aeroklub Nowy Targ jest organizatorem tego jubileuszowego, 10. Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, a zarazem spadkobiercą tej pięknej tradycji, którą zapoczątkował na Podhalu Aeroklub Tatrzański w 1957 roku.

Na jednym z piękniejszych lotnisk - z Tatrami w tle, jakim jest niewątpliwie lotnisko Nowy Targ, mogliśmy obserwować pokazy i występy solistów (Czepiela, Kairys, Kielak), pokazy lotów zespołowych (Firebirds), jak również swoją obecnością zaszczyciły nas śmigłowce Mil Mi-24 z 56 Bazy lotniczej w Inowrocławiu. Ciekawostką może być kilkukrotny przelot samolotu CASA C-295 z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie.

Najbardziej oczekiwana i chyba najbardziej widowiskowa część pokazów miała odbyć się wieczorową porą. Wtedy to swój show zaprezentował zespół The Flying Dragons latając na pięknie oświetlonych motoparalotniach. Dopełnieniem pięknego i efektownego oświetlenia były niewątpliwie ciekawe i zapierające dech w piersiach efekty pirotechniczne. Lecz to dopiero był przedsmak nocnej ferii barw, świateł i ognia na niebie. Bowiem ostatnim zespołem pokazowym był brytyjski duet AeroSPARX w składzie Guy Westgate, Rob Barsby. Ich pięknie oświetlone motoszybowce Grob zaprezentowały zapierający dech w piersiach pokaz akrobacji szybowcowej połączonej z pokazami sztucznych ogni, które były odpalane z ich maszyn.

Pozwólmy jednak mówić zdjęciom, one bowiem powiedzą więcej niż tysiąc słów.


Galeria zdjęć (liczba wszystkich zdjęć: 17):

©2014, Designed and made by Matriz (EPKT Spotters)