0110 czyli Marszałek Józef Piłsudski w Katowicach-Pyrzowicach

Aktualności

0110 czyli Marszałek Józef Piłsudski w Katowicach-Pyrzowicach
2017-12-09

   

Dnia 01.12.2017  z 1. Bazy Lotnictwa Transportowego do Katowic przyleciał  Boening  B737-800 w wersji do przewozu VIP. Maszyna nie jest jeszcze  skonfigurowana ostatecznie, ale piloci mogą przygotowywać się na niej do służby. Marszałek Piłsudski-nazwa własna samolotu-dołączył do dwóch Gulfstream G550-ks. Józefa Poniatowskiego oraz gen. Kazimierza Pułaskiego.
Matką chrzestną samolotu jest brązowa medalistka IO w Rio de Janerio  Oktawia Nowacka, na co dzień starsza szeregowa Wojska Polskiego .
Na prawej stronie statecznika jest  napis "1918-2018" i podobizny polityków zasłużonych dla odzyskania przez Polskę niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa. Charakterystyczny jest także napis "100 lecie odzyskania niepodległości Polski". Samolot wykonał kilka podejść do lądowania, ostatecznie wylądował, aby po kilkuminutowym postoju na trzeciej płycie wystartować znowu do lotów treningowych. Mimo niesprzyjającej pogody udało się zrobić kilka zdjęć-zapraszamy do Galerii.

​Tekst & Foto: Łukasz ARNOO Rownicki


Galeria zdjęć (liczba wszystkich zdjęć: 9):

©2014, Designed and made by Matriz (EPKT Spotters)