Aktualności

Braunschweig Wolfsburg
2017-05-02

   

Lotnisko to posiada pas asfaltowy o długości 1680m x 30m oraz 90 metrowy trawiasty (głównie dla szybowców).
Na tym pieknym małym lotnisku, prócz genialnej starej zabudowy terminala, możemy obserwować dość spory ruch prywatnych statków latających. Od małych, śmigłowych awionetek po odrzutowe BizJet`y. Ruch głównie koncentruje się pod fabrykę VW w pobliskim Wolfsburgu. Ciekawostką jest niewielki parking przed budynkiem portu, na którym oczekują na przylatujących najnowsze wersję VW oraz Audi. Koncern Audi-Volkswagen udostępnia swoje samochody dla "inwestorów" fabryki na zasadzie, przylatujesz, bierzesz kluczyki i jedziesz.
Niestety, lotnisko pod względem operacji na dużych maszynach pasażerskich jest nie oferuje Nam za wiele. Ruch międzynarodowy jest praktycznie zerowy, maszyny typu A320 czy B737 to ciekawostka na tym porcie. Jednak ze względu na segment prywatny, to lotnisko może dostarczyć Nam do fotografowania dość rzadkie rodzynki.
Naszemu koledze Sławomirowi - udało się złapać Luftwaffe na A319 oraz Sukhoi Superjet 100 -95LR Gazpromavii.
Spotterom będącym w okolicy polecam to lotnisko, nawet jak nic nie lata to warto zobaczyć staroniemiecką zabudowę, dla których będzie to z pewnością mega ciekawostka.


Galeria zdjęć (liczba wszystkich zdjęć: 5):

©2014, Designed and made by Matriz (EPKT Spotters)